64 97 76 60

aas@steinerskolen.no

Haugerudveien 25

1434 Ås

Tirsdag - torsdag:

08:00 - 15:00

Fredag-Mandag:

Stengt

64 97 76 60

aas@steinerskolen.no

Haugerudveien 25

1434 Ås

Mandag - torsdag

08:00 - 11:00

Fredag:

08:00 - 16:00

Fredagsbladet nr 9 – 22.10.2021

Tusen, tusen takk for en fantastisk koselig dugnad sist lørdag!! Mange blide, arbeidslystene foreldre møtte opp på dugnaden, og ikke nok med det de hadde også med mye god mat til lunsj.

Hver onsdag i storefri selges det smoothie og vafler. Det er elever fra 9. og 10.klasse som står ansvarlig for å lage salgsvarene og salget. Elevene har arbeidslivsfag og pensum for elevene er å lage en elevbedrift. Våre elever har altså laget seg en kafé som selger et utvalg av ulike smoothier i alle mulige farger og med de mest spektakulære navn. Smoothiene koster 20 kroner og vaflene koster 10 kroner. Salget foregår i vinduet fra skolekjøkkenet.

Vurderingspraksis på skolen var et tema på FAU møte på tirsdag, og jeg vil bare opplyse om at skolen har en egen vurderingshåndbok som ligger ute på vår nettside og er dermed tilgjengelig for alle. Du finner den under «Om oss -> Arkiv A-Å (skjemaer, rutiner, prosedyrer, tiltaksplaner, skolerute, aktivitetsplan, søknadspapirer mm.)»

FAU-styret er i gang med å lage en foreldrehåndbok og denne vil selvsagt også bli lagt ut på skolens nettside og der skal man kunne få opplysning om alt fra dugnader til julemarkeder, hva det er å være steinerskoleforeldre. Minner samtidig om at nettsiden har en egen «foreldreavdeling», som du finner fra forsiden «Hvordan er det å være forelder?»

Da vil jeg ønske alle en riktig god fredag og helg!

Anniken

Comments are closed.